Wyspa Wyspa Piel: Poszukiwanie koncesjonariusza do prowadzenia 300-letniego pubu

Rozpoczęły się poszukiwania „monarchy”, który poprowadzi odległą wyspę i 300-letni pub u wybrzeży Kumbrii.

 

W lipcu organizacja partnerska podjęła się prowadzenia the Ship Inn na wyspie Piel po tym, jak poprzedni właściciele pubu odeszli.

 

Kandydaci mogą od teraz ubiegać się o 10-letnią dzierżawę pubu oraz zarządzanie wyspą, na której znajdują się ruina XIV-wiecznego zamku i pole namiotowe.

 

Rada Miejska Barrow powiedziała, że osoba zostanie „ukoronowana” przez alkohol wylany na głowę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rada jest opiekunem wyspy, na którą można dostać się tylko promem,  i chce, aby nowy operator był na miejscu w sezonie letnim.

 

 Opisała wyspę Piel jako „wielki atut dla Kumbrii”, ale ostrzegła, że jest to „wyjątkowe miejsce i każdy operator musi docenić ograniczenia spowodowane przez energetykę i pogodę”.

 

Stwierdzono, że do obowiązków wybranego wnioskodawcy będzie należało „utrzymanie The Ship Inn, jak również otaczającego obszaru oraz zarządzanie kempingiem i segmentem toalet i pryszniców”.

 

Niemniej jednak nowy operator nie będzie odpowiedzialny na nagłe zewnętrzne naprawy budynków i nabrzeża.

 

Do czasu, gdy wybrany wnioskodawca przejmie kontrolę, na wyspie znajdzie się nowy segment toalet i być może dostawy zielonej energii do pubu, powiedziała Rada.

Zwolennicy rozpoczęli petycję o uratowanie wyspy, u południowego krańca półwyspu Furness, po tym, jak poprzedni dzierżawcy odeszli.

 

Działacze nazwali go „klejnotem w koronie” tego obszaru i „istotną częścią naszego dziedzictwa”.

 

 

Na swojej stronie internetowej poświęconej turystyce Rada Barrow napisała: „Jednym z najtrwalszych aspektów The Ship Inn jest tradycja króla i rycerzy Piel”.

 

„Tradycja głosi, że każdy nowy gospodarz jest koronowany na króla Piel w ceremonii o niepewnym pochodzeniu, w której siedzi na starożytnym krześle, mając na sobie

hełm i trzymając miecz, podczas gdy na jego głowę wylewany jest alkohol”.

 

„W XIX wieku stało się to ważnym aspektem historii wyspy do tego stopnia, że odpowiedzialność za opiekę nad hełmem i krzesłem mieściła się w umowie najmu”.

 

Autor: 
Autor: BBC Tłum. Kamila Kula
Źródło: 
https://www.bbc.com/news/uk-england-cumbria-60015143

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.