Niemcy: Boom na Majorce

Wraz ze zniesieniem ostrzeżenia dla podróżnych na Majorce rząd federalny nieumyślnie wywołał boom rezerwacji wakacyjnych. Niemieckie Stowarzyszenie Podróży naciska teraz na otwieranie hoteli również w Niemczech. 

Niemiecki Związek Biur Podróży (DRV) apeluje o otwarcie hoteli w Niemczech, o ile pozwoli  na to sytuacja epidemiczna. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że uwzględniono dobry rozwój sytuacji na Majorce (…) i zniesiono ostrzeżenie dla podróżujących. To logiczne” - wyjaśnił prezes DRV Norbert Fiebig. „Opowiadamy się za tym, aby nowe miejsca pracy były wszędzie tam, gdzie pozwalają na to możliwości lub liczba infekcji, także w Niemczech” - powiedział Fiebig gazetom grupy medialnej Funke. 

Z drugiej strony rząd federalny ponowił apel do obywateli Niemiec, aby „zrezygnowali z wszelkich podróży, które nie są konieczne”. Według rzeczniczki MSZ w Berlinie: „Brak ostrzeżenia o podróży nie jest zaproszeniem do odbywania ich”. Każdy musi sam podjąć decyzję. 

Niska zachorowalność na Majorce 

W piątek, 12 marca rząd federalny podjął decyzję o usunięciu Majorki i innych regionów w Hiszpanii, Portugalii i Danii z listy obszarów ryzyka. Oznacza to, że od niedzieli wakacje na ulubionej wakacyjnej wyspie Niemców są znowu możliwe bez kwarantanny i obowiązkowych testów po powrocie. Negatywny test należy przedstawić tylko przy wjeździe do Hiszpanii. 

Obszary ryzyka to regiony, w których w ciągu tygodnia występuje ponad 50 nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców. Jednak na Balearach, do których należy Majorka, siedmiodniowa średnia zakażeń wynosi tylko około 20. 

Po zniesieniu ostrzeżenia dla podróżnych liczba rezerwacji lotów na Majorkę gwałtownie wzrosła. Największa linia lotnicza, Eurowings, uruchomiła w związku z tym 300 dodatkowych lotów na okres wielkanocny. Grupa podróżnicza TUI chce otworzyć pierwsze hotele na wyspie już w przyszły weekend. 

Wielkie niezadowolenie w Hiszpanii 

Wielu ludzi w Hiszpanii jest zdenerwowanych. W końcu, zgodnie z ostatnią decyzją rządu, mogą opuszczać swój region do 9 kwietnia tylko w rzadkich, wyjątkowych przypadkach. Urlop poza własną wspólnotą autonomiczną jest surowo wzbroniony. 

„Na Wielkanoc Hiszpania będzie bunkrem dla Hiszpanów i oazą dla turystów z zagranicy” - tak pisał w weekend gazeta „ABC”, która była równie duża, jak krytyczna. Nawet niemieckojęzyczny „Mallorca Zeitung” stwierdził: „Święta wielkanocne na Majorce: tak dla Niemców, nie dla Hiszpanów”. 

Niemiecki wirusolog Bodo Plachter ostrzegał przed zbyt dużą aktywnością podczas podróży: „Na wakacjach chcesz się zrelaksować, ale chcesz też zapomnieć o wirusie. A to oznacza, że ​​ostrożność jest ograniczona, a wskaźnik infekcji rośnie”. Było to „stosunkowo jasne” i tak było również zeszłego lata. 

 

 

 

Autor: 
tłum: Karolina Nadolna
Źródło: 
https://www.dw.com/de/corona-mallorca-reise-tourismus-deutschland-reiseverband/a-56882741

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 12 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.