Piękna prywatna wyspa na Bahamach wystawiona na sprzedaż

Co jest lepsze od posiadania luksusowego kurortu na Bahamach? Posiadanie prywatnej wyspy na Bahamach!

Wyspa Little Ragged, nazywana również wyspą Świętego Andrzeja, jest największą prywatną wyspą w  karaibskim raju wystawioną obecnie na sprzedaż.

http://www.gotowespolki.pl

Mowa o 730 akrach falowanych pagórków i nieskazitelnych białych plaż otoczonych ciepłym, błękitnym oceanem. Jest to, można by rzec, sen każdego posażnego dewelopera. Resztę świata od tego odosobnionego raju dzieli 10 minutowy rejs łodzią do pobliskiej wyspy Ragged, gdzie znajduje się prywatny pas samolotowy. Informacja dla osób preferujących superjachty (a to właśnie takich bogaczy interesuje ta wyspa) - woda u brzegów wyspy jest dostatecznie głęboka by zacumować tam duży statek. Na wyspie znaleźć można stawy ze słodką wodą, przestrzeń do nurkowania i żeglugi, płytkie wody do łowienia ryb, a w wolnej chwili można odpocząć na plaży, oglądając flamingi.

Okoliczne rafy koralowe zamieszkane są przez graniki, lucjany, barakudy, tuńczyki i seriole, natomiast lasy pełne są gwajakowców lekarskich, znanych z właściwości leczniczych. Jeśli wolisz wspinanie się po wzgórzach i podziwianie swojej dumnej posiadłości z wysokości, najwyższy punkt wyspy to 40 stóp - niewiele ponad 12 metrów. Jeśli chodzi o możliwości deweloperskie, na wyspie znajduje się wystarczająco miejsca - pomieści ona hotel butikowy oraz pełnowymiarowe pole golfowe na 18 dołków. Jeśli jednak czujesz się bardziej jak mistrz zła i geniusz zbrodni, na wyspie znajdzie się miejsce na ekskluzywną kryjówkę w stylu wrogów Agenta 007.

Wyspa Little Ragged została wystawiona na sprzedaż przez Concierge Auctions - amerykańską agencję nieruchomości, która prowadzi aukcje dla najbogatszych licytujących. Agencja twierdzi, że lista jej klientów zawiera znane nazwiska, między innymi Cher i Michaela Jordana. Już w przeszłości agencja zajęła się sprzedażą najdroższego domu w USA, jaki kiedykolwiek pojawił się na aukcji. Jeśli więc liczysz na promocję, lepiej zostań przy przeglądaniu oferty “otodom”. Aby dołączyć do licytacji należy zapłacić 100 tysięcy dolarów depozytu, ale nie ustalono ceny minimalnej. Wyspę wystawiono na kwotę 19,5 miliona dolarów, ale nie zaznaczono oczekiwanej kwoty wyjściowej.

- Zainteresowanie aukcją jest bardzo duże, co jest zrozumiałe w przypadku tak atrakcyjnej oferty – powiedziała serwisowi CNN Travel Laura Brady, współzałożycielka i prezes Concierge Auctions. - Jesteśmy pewni, że platforma Concierge Auctions zapewni niezrównany zasięg międzynarodowym kupcom podczas całego procesu aukcyjnego.

http://www.goldsolar.pl

Istnieje możliwość prywatnego obejrzenia wyspy w trybie online. Licytacja rozpocznie się 26 marca 2021 roku i zakończy się 31 marca. Jeśli nie zdążysz z zakupem, grupa Blue Estate ujawniła niedawno plany stworzenia sztucznej wyspy Blue Estate niedaleko Bahamów. Ceny nieruchomości wahają się od 19,8 tysięcy do ponad miliarda dolarów.

Niektórzy agenci specjalizujący się w sprzedaży wysp zauważyli znaczny wzrost zainteresowania kupnem wysp w związku z pandemią COVID-19. Jeden z ich powiedział serwisowi New York Times w październiku, że nie był tak zajęty od ponad 20 lat.

Autor: 
Maureen O’Hare / Tłumaczenie: Zuzanna Witt
Źródło: 
https://edition.cnn.com/travel/article/little-ragged-island-private-bahamas-auction/index.html
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.