Uwaga- tu nie wolno palić!

Holenderski ośrodek studencki Groningen chce zostać pierwszym miastem w całym królestwie, ale i na świecie, w którym nie będzie wolno palić.

Jak donosi Hannoversche Allgemeine jest to decyzja większości Rady Miasta Groningen, która „przygotowała teren” pod wprowadzenie środków drastycznie zmieniających życie
liczącego około 231.000 mieszkańców miasta.

Zdaniem gazety, za pomysłem stoją nie tylko politycy, ale również 26 miejskich organizacji, które już wprowadziły na swoich terenach zakaz palenia. Nie wolno palić w szpitalach, na dwóch uniwersytetach, w obiektach rządowych i szkołach, a od niedawna także w parkach, na placach zabaw i w ogródkach piwnych.

- Myślę, że zakaz palenia w całym mieście to dobry pomysł. Jeśli nie wolno wam palić, to po prostu tego nie robicie, powiedział dla NRC Handelsblad student Hans Jan Rispens (21).

Leczący uzależnienia dr Robert Van de Graaff, który również pragnie, by Gronigen było zupełnie wolne od dymu papierosowego mówi, że głównie chodzi o dzieci. Jeśli będą dorastać w mieście, w którym się nie pali, nigdy nie zaczną palić.

Nie ma tu mowy o karaniu kogokolwiek. Van de Graaff uważa, że trzeba raczej przekonać ludzi do niepalenia i w ten sposób stworzyć „pokolenie wolne od dymu”.

Autor: 
M.A./Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
heute.at
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.