Czy kolej próżniowa podbije świat?

Hyperloop to nic innego jak nowatorski projekt szczególnie szybkiego, jak i taniego środka transportu, który ma szansę na zrewolucjonizowanie tej gałęzi przemysłu. Wszystko zaczęło się od zapowiedzi Elona Musk’a (założyciela np. Paypal), który w 2012 r. zapowiedział stworzenie „piątego rodzaju transportu”, a już dwa lata później start up „Hyperloop one” osiągnął 160 mln USD. Ale właściwie na czym polega ten projekt i kiedy zostanie wprowadzony w życie?

Zgodnie z zapowiedziami pasażerowie mają znajdować się w kapsułach, które to poruszają się w tubach umieszczonych na słupach. W środku tuby panować ma niskie ciśnienie, a kapsuły będą się poruszać na poduszce magnetycznej i to z zawrotną prędkością, bo wynoszącą aż 1200 km/h! Sami twórcy określają, że „sprzedają czas”, a więc ma być szybciej niż samochodem, pociągiem, a nawet samolotem. Projekt kolei próżniowej zdobył wielką popularność także w Europie gdzie 9 krajów Starego Kontynentu ma przeprowadzić testy kolei próżniowej, odbędą się one również w Polsce za sprawą porozumienia zawartego między spółką Hyper Poland i Instytutem Kolejnictwa, ale na więcej szczegółów musimy wszyscy jeszcze poczekać. 

Autor: 
Michał Wojtuk
Źródło: 
-------------

Komentarze

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Pretty element of content. I simply stumbled upon your weblog <br> <br> and in accession capital to say that I acquire actually <br> <br> loved account your blog posts. Anyway I'll be subscribing <br> <br> to your augment and even I achievement you access constantly rapidly.<br> <br> <br> <br> <br> <br> my site; <a href="http://tinyurl.com/y3t44wna">download minecraft for free</a>

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
15 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.