Najczęściej Komentowane

Hiszpania najlepszym światowym kierunkiem turystycznym według Światowego Forum Ekonomicznego (180243)
Zasoby naturalne, kulturowe i infrastruktura, sytuują ten kraj na pierwszym miejscu listy liczącej 136 państw. W 2016 roku Granada została wybrana najpiękniejszym hiszpańskim miastem
MIASTO DRWALI - JAWORZNO (71563)
Naprawdę tak nieznane?
Szwecja - trasy rowerowe, narty, snowboard, golf (31221)
Szwedzi podobnie jak ich sąsiedzi Duńczycy wolny czas najchętniej spędzają na łonie natury, uprawiając różnego rodzaju sporty.
Największy i najbardziej masywny komercyjny samolot na świecie trafił do Dohy. (4290)
Qatar Airways będzie pierwszą kompanią lotniczą korzystającą z najnowszej wersji Airbusa- ogromnego A350-1000. Największy komercyjny samolot na świecie Airbus A350-1000 trafił do stolicy Kataru, gdzie przekazany został liniom lotniczym Qatar Airways.
Lizbona na weekend (1596)
Klimat tego miejsca, to Klimat pisany wielką literą, bo będąc tam czuje się go każdym zmysłem. Zwiedzenie okolic Lizbony warto rozpocząć od pieszych wycieczek, bez planu i założeń, z zamiarem dojścia jak najdalej przed siebie, może nawet...
Najpiękniejsze lotnisko na świecie (1322)
Singapurskie lotnisko Jewel Changi będzie otwarte już w przyszłym tygodniu, a wraz z nim- największy na świecie wodospad zmieszczony w zamkniętej przestrzeni. Jewel Changi to bardziej ogród botaniczny i oaza przyrody niż lotnisko, wyjątkowy pięciopię
Co zwiedzić w Hamburgu? (1152)
Dwumilionowe miasto nad Łabą, jedno z najbardziej znaczących gospodarczo miejsc Niemiec. Co można w nim zobaczyć?
Zamek w Ciechanowie (1151)
Na Mazowszu po dziś dzień zachowały się dwa potężne w całości średniowieczne zamki – w Ciechanowie i w Czersku. Ten pierwszy postawiono na trudno dostępnych mokradłach.
Edynburg: "Szkoła Skautek" (1146)
Organizacja Girlguiding Scotland wyszła z inicjatywą zorganizowania specjalnych zajęć w stylu skautingu dla polskich nastolatek. New Leith Division zorganizuje wkrótce festyn mający na celu przedstawienie organizacji polskiej społeczności w Edynburgu
Płatny wstęp do Wenecji (1135)
Od lipca tego roku Wenecja planuje płatny wstęp do historycznego centrum miasta. Opłatami w wysokości 2,5-10 euro zostaną objęci wszyscy zwiedzający. Ma to pomóc w ograniczeniu masowej turystyki, od której
Ciekawostki i anegdoty na temat Włoch– część 2 (1112)
1. Istnieją dowody, że niektóre typy makaronu czy pizzy były spożywane już przez starożytnych Rzymian. Natomiast pierwszą „prawdziwą” pizzerią na świecie był lokal o nazwie Port'Alba otwarty w Neapolu w 1830 r.
Aktywny wypoczynek w Danii (1106)
Każdy, kto jest fanem aktywnego wypoczynku na pewno nie będzie żałował spędzając swoje wymarzone wakacje w Danii. Dlaczego? Kraj ten jest wprost stworzony dla amatorów sportu i wędrówek pośród dzikiej przyrody. Kusi swoimi pagórkami, dolinami i...
Rowerem przez pola ryżowe Wietnamu (1094)
Dziennikarz redakcji Figaro, Jean-Marc Leclerc wraca z dwutygodniowej podróży do Wietnamu, a wraz z nim niesamowite wspomnienia.
Nieodkryte Niemcy - Rugia (1094)
Najmniejszy Park Narodowy w Niemczech, pełne kutrów rybackich i statków porty morskie, a także tętniące życiem kurorty nadmorskie to tylko niektóre z atrakcji, którymi może pochwalić się niemiecka wyspa Rugia.
Słowacja - opłaty za autostrady (1092)
Na Słowacji korzystanie z autostrad i niektórych dróg szybkiego ruchu jest płatne. W 2016 roku ceny winiet i innych opłat drogowych na Słowacji nie wzrosły, ale klasyczne winiety naklejane na szybie samochodu zastąpiły winiety elektroniczne.
Największe lecznicze, termalne jezioro w Europie w zasięgu ręki (1089)
Dla wielu Polaków Węgry kojarzą się jedynie z Budapesztem, niektórzy też słyszeli o winach tokajskich i egerskich, ale czy to na pewno koniec atrakcji jakie czekają nas na Węgrzech?
Węgry - opłaty za autostrady (1087)
Na Węgrzech korzystanie z autostrad i niektórych dróg szybkiego ruchu jest płatne. Prezentujemy ceny winiet i innych opłat drogowych na Węgrzech w 2016 roku.
Gruzja – Atrakcje (1086)
Niżej zamieszczam podstawowe informacje, takie jak: wymiana pieniędzy na lotnisku, taksówki oraz autobusy do Kutaisi, Batumi i Tbilisi. Znajdzie się też trochę ciekawostek i poradnik o tym, co warto zobaczyć.
„Ogród Botaniczny w Batumi” (1084)
Ogród Botaniczny to wielki park,największy w Gruzji,kiedyś był jednym z największych w ZSRR. Znajduje się na uboczu Batumi i można się tam dostać miejskim autobusem
Małe Morze – wiele możliwości (1083)
Położone na południowym wschodzie Hiszpanii, w regionie Murcji Mar Menor (pl. Morze Mniejsze), wbrew swojej nazwie jest największą laguną słonej wody w Europie.

Strony