Podróżowanie w blasku księżyca!

Boliwia, Szwajcaria i Malediwy : najlepsze miejsca na Ziemi żeby zobaczyć Drogę Mleczną, jej planety i 200 miliardów gwiazd.

 

W Boliwii, niczym na innej planecie

Na 3.667 metrach wysokości, u stop wulkanu Tunupa, dziewięć tajemniczych obiektów na powierzchni solniska, Salar de Uyuni. Kachi Lodge, 5 gwiazdkowa baza (i całkowicie rozkładana), która wyglądem przypomina stację kosmiczną, liczy sześć okrągłych namiotów usytuowanych na perłowej powierzchni, jednego z najbardziej rozległych solnisk na świecie. Wymyślony przez Amazing Escapes, kompleks sześciu niesamowitych, osobnych domków z jednym pokojem oraz łazienką, oferuje wyjątkowe spotkanie, sam na sam z pięknem księżyca.

Głównym celem koncepcji ultra chic and „green”, jest stworzenie magicznego klimatu pośrodku niczego, nie szkodząc przy tym planecie. A to wszystko na Andyjskich wyżynach na południowym zachodzie Boliwii.

Za dnia, Lodge organizuje piesze wędrówki w okolicach wulkanu, przejażdżki na rowerach górskich, wycieczki na sąsiednią wyspę, pokrytą gigantycznymi kaktusami, oraz zwiedzanie miasteczka Coquesa... Kuchnia, powierzona ekipie Gustu, renomowanej restauracji La Paz, zadziwia tak samo jak kolorowe instalacje plastyczne, artysty Gastona Ugalde. W nocy natomiast, niebo nad Altiplano to prawdziwa konstelacja blasku. I tak zasypiamy, głową w gwiazdach…

 

Malediwy, 1969 - 2019

20 lipca, hotel Anantara Kihavah świętował 50 rocznicę pierwszego kroku człowieka na księżycu. Z tej okazji można było podziwiać Drogę Mleczną w jedynym obserwatorium na Malediwach, Sky. Położony na wodzie budynek, wyposażony jest bowiem w potężny teleskop.

W programie tego pobytu, prawdziwa mgławica astronomicznych niespodzianek.

 

«Star Finders» w Szwajcarii

Dla młodych pasjonatów astronomii, specjalista od podróży - Naukowe Wakacje, organizuje „Star Finders” czyli wyjazdy badawcze, w których liczy się aktywne uczestnictwo i solidarność.

Proponowane tego lata tygodniowe lub dwutygodniowe sesje (od 400 euro), prowadzone przez astrofizyka, oferują aktywności badawcze, wieczory w obserwatorium astronomicznym w Saint-Luc oraz wycieczki do kantonu Valais…

Autor: 
Marie-Angélique Ozanne/Tłum. Patrycja Puszkar
Źródło: 
lefigaro.fr

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 12 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.