Podróże do najstraszniejszych lasów na świecie

Nie każdego turystę zadowoli pobyt w luksusowym hotelu, w pobliżu piaszczystej plaży lub w otoczeniu zabytkowych obiektów. Niektórzy śmiałkowie poszukują nietypowych miejsc na ziemi, o których krążą przerażające historie. Oto nietypowe, nawiedzone miejsca, które spodobają się podróżnikom pragnących poczuć dreszczyk emocji.

1.Las Hoia Baciu, Rumunia
Niedaleko miejscowości Kluż-Napoka znajduje się las Hoia Baciu, którego obywatele Rumunii starają się unikać. O miejscu krążą przerażające historie. Nazwa lasu w języku rumuńskim oznacza wzgórze pasterza i wywodzi się z legendy o pasterzu, który po wkroczeniu na teren lasu zaginął razem ze stadem swoich dwustu owiec. Niedługo po jego tajemniczym zniknięciu, kolejne osoby, które udały się w stronę Hoia Baciu, ginęły bez śladu. Dziś miejsce nazywane Rumuńskim trójkątem bermudzkim jest bardzo popularne wśród turystów zainteresowanych parapsychologią. Śmiałkowie, którym udało się zwiedzić to tajemnicze miejsce, opowiadają o dziwnych cieniach i postaciach, które widzieli między drzewami. Podobno turyści wracający z Hoia Baciu zaczynają się dziwnie zachowywać – mają omamy i zachowują się irracjonalnie. Niektórzy badacze uważają, że las jest portalem do innego wymiaru i dzięki niemu można podróżować w czasie.

2. Aokigahara - Las Samobójców, Japonia
Choć las Aokigahara jest wyjątkowo urokliwy i pełny gęstej roślinności, legendy o tym miejscu sprawiają, że uczuciem towarzyszącym podczas zwiedzania jest ciągły niepokój.  Las zlokalizowany jest u podnóża góry Fudżi i zdobywa coraz większą popularność wśród turystów podróżujących po Japonii. W lesie można znaleźć kilka szlaków turystycznych, a wychodzenie poza ten obszar jest zabronione, jednak ten zakaz jest notorycznie łamany przez poszukiwaczy mrocznej aury. Wkraczając w głąb lasu, oczom zwiedzających ukazują się zwisające liny, opuszczone namioty, porzucone obuwie i ślady wcześniej błądzących tu osób. W XX wieku las Aokigahara stał się miejscem masowo wybieranym przez samobójców. Liczba samobójstw w lesie rosła z roku na rok, w 2004 roku przekraczała 100 osób. W pewnym momencie władze regionu przestały upubliczniać statystyki. W Aokigaharze pracują wolontariusze znający las na pamięć – regularnie spacerują wśród gęstej roślinności, poszukując ciał. Władze starają się zapobiec samobójstwom, umieszczając znaki zniechęcające do odebrania sobie życia. Śmiałkowie, którzy zdecydowali się na podróż do Aokigahary, opowiadają o przerażających odgłosach i cieniach, jakie tam dostrzegli. 

3. Schwarzwald – Czarny Las, Niemcy
Legendy o mrocznych postaciach regularnie pokazujących się w tym niemieckim lesie nie tylko przerażają, ale inspirują. Wydarzenia z Schwarzwald podobno stały się ogromną inspiracją dla braci Grimm, w których baśniach motyw strasznego lasu bardzo często się pojawiał. Najstraszniejsze legendy z tego miejsca opowiadają o jeźdźcu bez głowy, królu porywającym kobiety do podwodnego świata, a także o wilkołakach. Podobno lasu bali się nawet Rzymianie, dlatego miejsce zostało osiedlone dopiero w średniowieczu. Dziś podróżnicy zwiedzający pobliskie góry z ciekawością spacerują po Czarnym Lesie – podobno do tej pory słychać tu wywołujące dreszcze głosy niesione przez wiatr.
4. Devil’s Tramping Ground, USA
Miejsce, które według legendy upodobał sobie diabeł. Las w Karolinie Północnej znany jest z tajemniczej polany, wokół której nie rosną żadne rośliny, a zwierzęta widocznie unikają tego miejsca. Dawne legendy opowiadały, że to właśnie w tym miejscu diabeł opuszcza piekło i krążąc po polanie, zsyła swoje zło na świat. Turyści, którzy mieli okazję zwiedzić las i słynną polanę, potwierdzają, że podczas wizyty widzieli w oddali przerażające postacie o czerwonych, demonicznych oczach. 

5. Las Etosza, Namibia
Las w Namibii zawdzięcza swoją sławę nawiedzonego miejsca przez porastającą go roślinność – drzewa moringa ovalifolia. Drzewa moringa, nazywane są drzewami duchów. Legendy o upiornym lesie powtarzane są przez ludność plemienia San. W ich mitologii, po osadzeniu całej roślinności na ziemi, Bóg zapomniał o drzewach moringa i zrzucił je z nieba korzeniami do góry. Gdy zapada zmrok, drzewa o dziwnych, poskręcanych kształtach nadają temu miejscu upiornego wyglądu. Czy duchy zamieszkujące drzewa moringa opuszczają wtedy swoje domy? O tym przekonają się tylko śmiałkowie spragnieni ekstremalnych wrażeń.


6. Las Kurseong, Indie
Na świecie istnieje wiele dróg, które z różnych aspektów nazywa się drogami śmierci. W Indiach znajduje się las Kurseong, w którym znajduje się najbardziej przerażająca droga w kraju. Według miejscowych opowieści wielokrotnie dochodzi tam do spotkań z duchem chłopca bez głowy. Osoby przechodzące przez las czują się ciągle obserwowane. Dochodzi tu również do spotkań z inną tajemniczą postacią – kobietę w szarym płaszczu, wnikliwie przyglądająca się turystom i okolicznym mieszkańcom. 

Autor: 
Natalia Szafraniec

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.