Dni Roślin w Chantilly 2020r.- poznajcie program

Dwa razy w roku, kiedy wszystkie drzewa są zielone, organizują imprezę i zachwycają miłośników pięknych roślin. Daty, tematyka, praktyczne informacje i ceny - oto wszystko, co trzeba wiedzieć o słynnych Dniach Roślin w Chantilly.

Zapoczątkowane w Courson w 1983 roku to ważne wydarzenie, zostało przeniesione od 2015 roku do innego idyllicznego miejsca, jakim jest park Domaine de Chantilly. Uprzywilejowane miejsce wymiany i dzielenia się, Dni Roślin Chantilly gromadzi w maju, a następnie w październiku miłośników ogrodów, zarówno amatorów, jak i doświadczonych. Pod hasłem „Świat w moim ogrodzie”, podróż bez granic prowadzona przez rośliny, tegoroczna edycja jesiennej 2020 roku ma w zanadrzu kilka miłych niespodzianek.

Najważniejsze wydarzenia Dni Roślin Chantilly

Odwołana z powodu kryzysu zdrowotnego związanego z koronawirusem, wiosenna edycja w maju nie odbyła się… Na szczęście jesienią powracają Dni Roślin w Chantilly! Sezon sadzenia wymaga, aby cebule z całego świata były w centrum uwagi. A szkółkarze z całej Europy z przyjemnością przedstawią Wam swoje ulubione gatunki i doradzą, jak się nimi zaopiekować do przyszłego lata. Nie przegapcie: chrztów Rose Stéphane Marie®, w obecności słynnego gospodarza Silence, oraz Róży MONSIEUR®, co jest ukłonem w stronę magazynu dla mężczyzn, który obchodzi 100-lecie istnienia. W Zamkowym Salonie du Roi w programie znajdą się również konferencje prowadzone przez Stéphanie Marie lub Patricka Blanc. Ale Dni Roślin w Chantilly to także i przede wszystkim duża wystawa i sprzedaż roślin, czy to kolekcjonerskich, czy bardziej klasycznych oraz doskonała okazja do udziału w praktycznych warsztatach dla młodszych i starszych: lekcje ogrodnictwa, robienie koszy, przycinanie, warsztaty garncarskie ... Wszystko za darmo!

Dni Roślin Chantilly: daty i godziny

Kolejna edycja Dni Roślin w Chantilly odbędzie się w piątek 9, sobotę 10 i niedzielę 11 października 2020 r. We wspaniałym parku Domaine de Chantilly. Podczas tych trzech świątecznych dni drzwi otwierają się o godzinie 10:00 i zamykają o 18:00.

Wystawcy obecni na Dniach Roślin Chantilly

Wyselekcjonowanych przez różne komisje selekcyjne według kryteriów określonych w Karcie Wystawców, ponad 200 gości - stowarzyszeń, szkół, instytucji, architektów krajobrazu, szkółkarzy - zainwestuje w park Domaine de Chantilly przez trzy dni. A ponieważ zacytowanie ich wszystkich zajęłoby zbyt dużo czasu, oto lista. Znajdziecie wśród nich marki mebli, akcesoriów i odzieży do ogrodu, producentów oczek wodnych, wodospadów, fontann, uli czy szklarni, nie wspominając o strefie Saveurs, która drażni kubki smakowe.

Dni Roślin Chantilly: bilety i ceny

Po raz kolejny w tym roku Domaine de Chantilly wprowadziła wstępną cenę 14 euro (zamiast 18 euro) do 1 września 2020 r. Po tym terminie nadal można kupić bilet online na stronie dedykowanej. A oto ceny biletów na Dni Roślin Chantilly:

16 euro w przedsprzedaży do 8 października, do północy i 18 euro na miejscu,

Obniżona stawka 14 euro do 8 października, do północy, a następnie 16 euro na miejscu,

Pakiet TER obejmujący podróż w obie strony na TER i wstęp na Domaine i Dni Roślin: 25 euro za dzieci od 12 lat i 1 euro za poniżej 12 lat.

Uwaga: bilet uprawnia do wstępu na Dni Roślin, do całego parku, na zamek, na wystawy czasowe, do Grandes Écuries (bez pokazu), do parkingów, szafek i bezpłatnych konferencji.

 
Autor: 
Autor: Julie Guillermet Tłumaczenie: Barbara Orchowska
Źródło: 
https://www.journaldesfemmes.fr/jardin/jardinage/2564312-journees-des-plantes-de-chantilly-2020/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.