Co zwiedzić w Hamburgu?

Dwumilionowe miasto nad Łabą, jedno z najbardziej znaczących gospodarczo miejsc Niemiec. Co można w nim zobaczyć?

 

Dużo, dużo wody

Hamburg jest miastem portowym, jednym z licznych miast, które wymienia się jako północny odpowiednik Wenecji. Na pewno warto tam zwiedzić dzielnicę portową ze starą zabudową z charakterystycznymi magazynami na brzegach kanałów. Miejsce to łączy budynki stare i nowoczesne w niepowtarzalny i bardzo piękny sposób.

Spragnieni mniej wielkomiejskich atrakcji mogą także obejrzeć urokliwą wioskę rybacką w dzielnicy Blanknesse.

 

Kościoły

Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem Hamburgu jest barokowy kościół świętego Michała z wieżą o wysokości 132 metrów, prawdziwym symbolem miasta. Budowla mieści się przy placu pomiędzy Ludwig-Erhard-Straße, Krayenkamp i Englischer Planke. Podobnie jak w dzielnicy portowej można tu zobaczyć bardzo umiejętne połączenie zabytku z nowoczesną architekturą. Inną perłą miejskiej architektury jest protestancki kościół świętego Michała. Poleca się też zobaczyć kościół świętej Katarzyny, świętego Piotra, Jakuba i Mikołaja.

 

I nie tylko…

Oprócz tych wszystkich grzecznych atrakcji, Hamburg ma też zupełnie inną stronę. Znajduje się tu jedna z największych w Europie dzielnica czerwonych latarni - St. Pauli, z ulicą Reeperbahn. Oprócz seks shopów, domów publicznych i klubów ze stripteasem można tu zobaczyć największą scenę drag quen w Niemczech, a także… miejsce, gdzie zadebiutowali Beatelsi. Tu trzeba wspomnieć, że wszystko to jest bezpieczne, a usługi seksualne są świadczone tuż przy kwaterze policji. Czego by o niej nie sądzić, St. Pauli jest chyba najciekawszą i najbardziej zadziwiającą częścią Hamburga.

Autor: 
AM

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.