10 najpiękniejszych plaż na półwyspie Pelješac

Pelješac, ten naprawdę wyjątkowy zakątek Morza Adriatyckiego przyciągnie wiele osób swoimi rajskimi widokami na niekończące się winnice, gaje oliwne, tradycję rybacką, ale także spektakularne plaże. Pomimo naturalnego piękna, murów Ston, kapitańskich ogrodów, doskonałej gastronomii, a także wspaniałych warunków do surfowania, ten autentyczny półwysep zachował swój spokój. Na Pelješcu znajdziemy jednych z najlepszych producentów wina w Chorwacji, wśród których wyróżniają się Plavac mali, Dingač i Postup, owoce morza nie mają sobie równych, a plaże są jednymi z najpiękniejszych na wybrzeżu. Jest wiele piaszczystych i żwirowych plaż i małe zatoczki, które musisz odwiedzić...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Divna

Jedyna w swoim rodzaju plaża Divna to doskonałe połączenie żwirku i piasku z kontrastującym zielono-niebieskim morzem. Znajduje się w zatoce Duba, około 10 km od Trpanj i prowadzi do niej wąska droga.

Jezero

Plaża Jezero z widokiem na Biokovo zapewnia idealny spokój i relaks. Znajduje się w zatoce Jezero, 1 kilometr od Duba. Na piaszczysto-żwirową plażę można dopłynąć łodzią, a na stałym lądzie otoczona jest jeziorem, którego woda spływa po kamyczkach. 

Mokalo

Spokojny zalew w południowej części kryje jedną z najpiękniejszych małych plaż na Adriatyku, Mokalo. Biały kamień, stuletnie sosny i tamaryndowce, widok na Korčulę, krystalicznie czyste morze i słodki bar w tle to główne powody atrakcyjności tej pięknej plaży.