Transylwania i Bukowina - niezapomniana podróż

Transylwania i Bukowina - niezapomniana podróż

W sierpniu planujemy wyprawę w legendarne i niegościnne regiony Transylwanii oraz Bukowiny stosując środki ostrożności, dzieląc uczestników na dwie zredukowane grupy (w terminie od 2 do 11 oraz od 16 do 23 sierpnia). W ciągu tych ośmiu dni zamierzamy pokazać im krainę pełną mitów i zagadek jakiej nie widzieli nigdy dotąd.

Kluż-Napoka to drugie największe miasto w kraju oraz stolica Transylwanii. Jest to ważne centrum gospodarcze, które utrzymuje pewien styl arystokratyczny. Jeśli chodzi o to, co nas interesuje, Kluż jest otoczony głębokim lasem, o którym mówi się, że jest najbardziej zaczarowany w Europie. Hoia Baciu to kraina ciemnozielonych barw gdzie występowały takie zjawiska jak nadprzyrodzone siły, zniknięcia, dziwne światła... Dlatego spędzimy tam tyle czasu, ile ostrożność zaleca. Później podążymy szlakiem w strony, które, jeśli czytaliście powieść Drakula, na pewno je znacie. Jest to Bistrita. Nie zostaniemy tam długo, ponieważ po odwiedzeniu hotelu w zamku Drakuli i przecięciu przełęczy Tihuța Pass, gdzie prawnik Jonathan Harker spotyka się z dziwnym kierowcą karawany, który zabiera go do zamku z niemniej dziwnym transylwańskim hrabią, wjeżdżamy w nieznany region o nazwie Bukowina. Niezwykła kraina gdzie poza poznaniem jej tradycji i unikalnych wierzeń związanych z nocnymi stworzeniami, odwiedzimy cudowne, malowane klasztory, m.in. Voronet znany jako Kaplica Sykstyńska Wschodu.

Teraz, jeśli chcemy doświadczyć mocnych wrażeń, czeka na nas droga do największego zamieszkałego średniowiecznego miasta Europy, czyli do Sighisoary. Jest to miejsce historycznych narodzin Drakuli. Przekroczymy najbardziej spektakularny wąwóz kraju- wąwóz rzeki Bicaz nazywany tez Gardłem Piekła. Potem dotrzemy do Jeziora Czerwonego owianego tajemnicami oraz legendami, szczególnie dotyczącymi jego powstania. Objedziemy także miasto Sighisoara-miejsce objęte patronatem światowego Dziedzictwa UNESCO, które tchnie tajemnicą. Sylwetka mitycznego hrabiego-wampira zdaje się być tam obecna w każdym zakątku, szczególnie kiedy zapada zmrok.

W drodze do Bukaresztu odwiedzimy kultowe miejsca tego kraju, wiekowe zamki, które owiane są mgłą tajemnicy, ale wcześniej zrobimy przystanek w Perle Karpat, mieście o nazwie Sinaia, gdzie zobaczymy jedne z najbardziej dzikich oraz spektakularnych miejsc na całym wschodzie Europy. Podczas naszej "Przygody 4x4" przekraczając transylwańskie Karpaty i udamy się w kierunku miejsca mistycznego, świętego, a ponadto niezwykłego, czyli jaskini boga Zalmoxis. Dostaniemy się do niej, aby, jak mówi tradycja, otrzymać trzecią część nieśmiertelności, podążając szlakiem, którym szli żołnierze- wilki do tego starożytnego boga w czasie pogańskiej, rodowej pielgrzymki.

W ostatni dzień, już w Bukareszcie, będziemy mieć wystarczająco dużo czasu, aby zrozumieć dlaczego stolica Rumunii jest jedną z najbardziej zaskakujących stolic starego kontynentu. Jej historia ma swój początek w środku epoki średniowiecza za czasów panowania Vlada "Palownika". Przemieniła się ona w "Paryż Wschodu" w okresie pomiędzy dwoma wojnami światowymi, a niedługo potem stała się miastem zniekształconym przez megalomańskie projekty dyktatora-komunisty o imieniu Nicolae Ceausescu.

Logicznie rzecz biorąc, nie możemy pożegnać się z tym krajem bez odwiedzenia klasztoru w Snagov gdzie, jak zapewniają kroniki, znajduje się grobowiec Drakuli, a wraz z nim różne sekrety związane z jego śmiercią.....Są tacy, którzy wierzą w jego zmartwychwstanie.

Takich miejsc jest o wiele więcej, ale to trzeba koniecznie odkryć podczas tej podróży poprzez najbardziej zaczarowane, fascynujące oraz legendarne rejony starego kontynentu.

Autor: 
Tłumaczenie - Daria Matuszak
Źródło: 
https://www.espaciomisterio.com/viajes-y-congresos/transilvania-bucovina-viaje_41424?utm_source=larazon&utm_medium=misterio&utm_campaign=junio

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
9 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.