Najlepsze wirtualne wycieczki artystyczne i kulturowe: od muzealnych wystaw online

Fot: armennano z Pixabay 

Wirtualna dawka sztuki i kultury, której tak bardzo pragniesz po wielu dniach nieustannego oglądania Netflixa 

Czy w ostatnim okresie dystansu społecznego i lockdownu wykorzystałaś Netflixa i Videolanda do granic możliwości? W takim razie z pewnością masz dużą potrzebę, aby znów wzbogacić swój umysł sztuką, kulturą i wszystkimi innymi cudami, które oferuje świat. Pomimo, że jeszcze nie możemy się tym cieszyć fizycznie, istnieje niezliczona ilość opcji, dzięki którym możesz jednak doznać odrobiny kultury. Korzystaj z najlepszych muzeów na świecie, weź udział w przedstawieniu lub wybierz się na zwiedzanie miasta, a wszystko to siedząc na wygodnej kanapie w Twoim domu.  

Najfajniejsze wirtualne wycieczki 

Oczywiście najchętniej stanęłabyś oko w oko ze Strażą nocną lub naturalnymi cudami świata, lecz teraz, kiedy nie ma na to szans, możemy lepiej skorzystać z technologii, w którą jesteśmy bogaci w roku 2021. Dzięki tym wirtualnym wycieczkom po kilku z największych muzeów na świecie i platformom, takim jak Google Arts en Culture, składasz wirtualną wizytę w muzeum i podróżujesz w myślach po całym świecie, przez co choć na chwilę masz poczucie, jakbyś faktycznie tam była.  

1. Ciesz się sztuką w swoim ulubionym muzeum 

Od Rijksmuseum i Muzeum Vincenta Van Gogha aż po Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku i Muzeum Guggenheima w Bilbao: przechadzasz się w myślach korytarzami muzeum, podziwiając liczne wystawy online. Ostatnio Luwr udostępnił online całą swoją kolekcję, składającą się z 482 (!) dzieł sztuki. Istnieje także interaktywna trasa gdzie wirtualni zwiedzający mogą oglądać Luwr sala po sali.  

2. Wybierz się na zwiedzanie miasta 

Nie możemy udać się w podróż, ale kto powiedział, że nie możesz wybrać się na wycieczkę po mieście także w domu? Dzięki tymwirtualnym wycieczkom (deze virtuele tours)  możesz na przykład zwiedzić kulturowe perły Włoch w różnych miastach. Rio – lub cała Brazylia- wciąż znajduje się na Twojej liście życzeń? W takim razie naprawdę nie chcesz pominąć tej wirtualnej wycieczki (deze virtuele tour). Jeśli zawsze chciałaś przejść się po Wielkim Murze Chińskim, to ta wyjątkowa wycieczka wirtualna (deze bijzondere virtuele tour) daje Ci teraz taką możliwość.  

3. Odwiedź narodowy park przyrody  

Ameryka ma niezliczone parki narodowe, gdzie możesz napotkać nietkniętą przyrodę. Podczas pięcioczęściowej wirtualnej wycieczki (een vijfdelige virtuele tour) zostaniesz przeniesiona do pięciu zupełnie różnych parków: od wulkanów na Hawajach po lodowaty krajobraz Alaski i podwodny świat na Florydzie. Odkrywaj cuda natury bezpośrednio sprzed ekranu.  

4. Ciesz się wirtualnym przedstawieniem 

W ciągu ostatnich miesięcy wydarzenia – między innymi Konkurs Piosenki Eurowizji – i koncerty były anulowane jeden po drugim, ale także świat musicali i teatru obecnie stoi w miejscu. Lecz koncert w salonie nigdy jeszcze nie był tak imponujący, jak z tymi wirtualnymi przedstawieniami (deze virtuele voorstellingen), od opery po taniec, a nawet teatr.  

5. Okrąż Ziemię 

Już od dwóch dekad na orbicie znajduje się tak zwany Kosmiczny Teleskop Hubble’a, który rejestruje imponujące obrazy otaczającej go przestrzeni. Dzięki tej wyjątkowej wycieczce (deze bijzondere tour) obejrzysz Ziemię przez teleskop i zobaczysz wyjątkowe obrazy, które umożliwiły naukowcom ponowne zweryfikowanie naszej wiedzy o planetach.  

 

Autor: 
Tłum.: Wiktoria Dzido
Źródło: 
https://www.glamour.nl/fun/hotspots/g35991335/online-virtuele-tours-kunst-cultuur-musea/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.