Turyści na Bali są zmuszani do robienia pompek za brak maseczek

Policja na Bali znalazła wyjątkowy sposób radzenia sobie z osobami odmawiającymi przestrzegania przepisów dotyczących COVID-19. Każdy, kto nie nosi maseczki w miejscach publicznych i nie może zapłacić grzywny, jest zmuszony do wykonania 50 pompek. Dla osób, u których stwierdzono niewłaściwe noszenie maseczki, na przykład nie zakrywającej całkowicie nosa, kara wynosi 15 pompek. Na filmach udostępnionych w tym tygodniu w mediach społecznościowych można zobaczyć turystów wykonujących pompki na ulicy.

Noszenie masek w miejscach publicznych na indonezyjskiej wyspie było obowiązkowe od początku pandemii, ale policja odkryła, że ​​turyści nadal nie przestrzegają prawa. „Szacunek do noszenia maseczki przez zagranicznych turystów jest bardzo niski” - mówi funkcjonariusz organów ścigania GustiAgungKetutSuryanegara. „Najpierw mówią, że nie są świadomi tego przepisu”. „Potem mówią, że o tym zapomnieli, ich maska ​​była mokra lub uszkodzona”.

Grzywna za brak maski wynosi 100 000 rupii indonezyjskich (6 euro). Funkcjonariusze policji twierdzą, że są coraz bardziej zmęczeni wymówkami ludzi, którzy nie mają maseczki. Od początku roku dziesiątki odwiedzających wyspę zostało aresztowanych za to, że nie nosili maseczki na twarzy. „90 procent to zagraniczni turyści” - mówiSuryanegara.

Przypadki COVID-19 w Indonezji

Wirus silnie uderzył w Indonezję. Od początku pandemii odnotowano ponad 917 000 przypadków COVID-19 i ponad 26 000 zgonów. Od początku roku liczba przypadków nadal szybko rośnie. Pomimo trudności w turystyce władze na Bali rozważają deportację zagranicznych gości, którzy nie noszą maseczek lub nie przestrzegają przepisów dotyczących COVID-19.

„Staram się przestrzegać protokołów zdrowotnych. Jeśli idę do sklepu, oczywiście noszę maseczkę” - mówi rosyjska turystka Margarita Chlapak z miejscowości wypoczynkowej Canggu.

Turyści oficjalnie zakazani w 2020 roku

Turyści są zakazani od kwietnia ubiegłego roku, z wyjątkiem tych, którzy mieszkają na Bali lub przyjeżdżają z innych części Indonezji. Koniec jest jednak widoczny, gdy 1,2 miliona dawek szczepionki Sinovac dotarło do Indonezji na początku grudnia. Rząd udostępnił ją wszystkim obywatelom. Biorąc pod uwagę zależność wyspy od zagranicznych turystów, szczepionka będzie miała kluczowe znaczenie dla wsparcia gospodarki Bali.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
Laura Sanders
Źródło: 
euronews.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.