Czyste powietrze, bez wirusa – jak jeszcze przyciąga Zanzibar?

Fot. БГНЕС

Wyspa okazała się ulubionym miejscem wypoczynku Bułgarów

Zanzibar okazuje się być ulubionym miejscem wypoczynku dla wielu Bułgarów.

Martin Madrakov, który aktualnie się tam znajduje, wyjawił dla BNT, że wolałby pracować stamtąd zdalnie, niż z zimnej Bułgarii.

„Zanzibar to w tej chwili jedno z nielicznych, otwartych miejsc na świecie, gdzie nie ma ograniczeń w podróżowaniu, jest czyste powietrze, nie mówi się o wirusie, są piękne miejsca, spokój, ludzie są bardzo przyjaźni”- wyjaśnia turysta.

Są miejsca dla turystyki grupowej, ale są również takie, do indywidualnego zwiedzania – dodaje.

Mazdrakov powiedział, że nie jest to jego pierwszy raz na Zanzibarze, są tam teraz również jego przyjaciele z Bułgarii.

Nie obawia się, że może nie być w stanie wrócić do Bułgarii, jeśli sytuacja z koronawirusem się pogorszy.

„Tutaj nie ma zbyt dużego strachu, maseczki są zdejmowane zaraz po wyjściu z samolotu. Nikt nigdzie nie mówi o wirusie. Być może to dlatego, że jest otwarta przestrzeń, czyste powietrze i piękna pogoda, może dlatego nie ma takiego rozprzestrzeniania się wirusa.” – mówi Mazdrakov.

Zanzibar to dobre miejsce na ucieczkę przed zimą. Stało się ulubionym celem podróży, ponieważ jest aktualnie jednym z nielicznie możliwych – komentuje Pavlina Ilieva, ze Stowarzyszenia Organizatorów Trystycznych i biur podróży.

Aktualnie są cztery możliwe destynacje – Zanzibar, Malediwy, Dubaj i Dominikana. Jeśli jest jedna pozytywna rzecz w tej sytuacji, to jest to to, że przydarza się ona zimą. Wszystkie te kraje są ciepłymi miejscami, które dla spragnionych podróżników, jest małym haustem powietrza, aby móc wyjść i podróżować w tej chwili. – dodaje Ilieva.

Tłumaczyła Yasmeen Ibupoto

Autor: 
Елка Василева`
Źródło: 
dnes.bg

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 16 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.