Jedziecie nad chorwackie morze z psem? To są świetne wskazówki, by był to „hau urlop”.

Miłośnicy psów dobrze wiedza jak trudno jest w Chorwacji znaleźć miejsce na urlop, gdzie mogą się kapać i opalać z swoim czworonożnym członkiem rodziny. Na szczęście, sytuacja z roku na rok zmienia się na lepsze.

Przyszło lato. Skończył się rok szkolny, termin długo wyczekiwanego urlopu jest już ustalony z pracodawcą, wybrane miejsce na odpoczynek, a walizki są spakowane. Nie możecie się doczekać by ruszyć nad morze, ale co zrobić ze swoim pupilem? Przecież on chętnie ruszyłby się z wami w tę letnią przygodę.

            Podróż ze zwierzątkiem domowym nie zawsze jest prosta. Dzisiaj, na szczęście, większość samochodów posiada klimatyzacje, więc długie podróże są przyjemniejsze niż kiedyś. Reszta osób, która nie ma tego szczęścia i spędza „lato w piekarniku” musi częściej się zatrzymywać na postoje, ponieważ psy wyjątkowo źle znoszą wysokie temperatury.

Zabawki i kocyk

Tak jak już wspomnieliśmy, przed samą podróżą udajcie się z psem do weterynarza by potwierdził, że wasz pies jest zdrowy i może podróżować. Jeśli macie suczkę, sprawdźcie z weterynarzem czy może mieć cieczkę, kiedy jesteście na urlopie. Kiedy dostaniecie zielone światło na wyjazd od weterynarza, musicie zadbać i o inne ważne rzeczy np. jedzenie. Zabierzcie ze sobą dodatkowe jedzenie gdyby w miejscu do którego jedziecie nie można było kupić karmy, którą je wasz pies.

            Zapakujcie również kocyk lub legowisko dla psa, z których korzysta, jego miski i zabawki. Dzięki temu wasz pies będzie się czuł pewniej w nowym otoczeniu. Zabierzcie i dodatkowe zabawki. Prawdopodobnie będzie nimi zajęty przez cała podróż. Tak jak i wy lubicie się „ochłodzić” tak i wasz pies będzie chciał „poczuć” odświeżającą słona wodę, więc miejcie dla niego gruby ręcznik lub kocyk, w razie gdyby chciał się wykąpać.

http://goldsolar.pl

Najlepiej na camping

Bardzo ważne jest to, czy chcecie zatrzymać się w apartamencie, hotelu czy na campingu. Żeby nie doszło do przykrych sytuacji, obowiązkowo zadzwońcie do hotelu i dokładnie wypytajcie co i jak. Wypoczynek z psem na campingu sprawia najmniej kłopotów i tak spędza wakacje większość właścicieli psów. Jednak jeśli macie zarezerwowany hotel, najpierw spytajcie czy przyjmują psy. W Chorwacji nadal jeszcze często się tak dzieje, że pracownicy hotelu uważają psy za dzikie bestie, która załatwiają się po korytarzach i gryzą wszystko co im się nawinie. I na koniec  ̶   obowiązkowo zwróćcie uwagę na upały, które mogą być zagrożeniem dla waszego zwierzęcia.

Normalna temperatura ciała psa to 38, 5 °C, więc jest znacznie wyższa od naszej, co jest powodem dlaczego psy gorzej znoszą wysoką temperaturę. Dlatego pies powinien być wyprowadzany na spacer tylko wcześnie rano lub późnym wieczorem i należy szczególnie uważać, aby jego miska z wodą była pełna, gdy zostaje sam.

            Teraz kiedy  już wasz przygotowaliśmy i daliśmy przydatne wskazówki jak dobrze spędzić urlop z czworonożnym członkiem rodziny, życzymy was udanego wypoczynku, na którym wasz pies będzie się czuł beztroski, szczęśliwy i zrelaksowany.

Najbardziej znane plaże dla psów w Chorwacji

Plaże dla psów oprócz prócz przyciągania dużej liczby turystów, ułatwiają również spędzenie wakacji wszystkim właścicielom psów. Jeśli nadal się wahacie i zastanawiacie się, dokąd udać się w morze ze swoim czworonożnym członkiem rodziny, przedstawiamy wam listę miejsc na chorwackim wybrzeżu, gdzie nie będziesz się denerwować i słuchać narzekań niezadowolonych pływaków:

Kovacine, Cres; Vartalac, Komiza, Vis; Podvorska, Crikvenica; Redagara, Krk; Silo, Krk; plaża dla psów obok plaży Bojčić; plaża dla psów przy plaży Veli žal; część Vela Plaža, Baška, Krk; plaża Kijac, Njivice, Krk; plaża dla psów, Medulin; Plaża Jezera, Murter; plaża na Punta Kolova, Opatija; Plaża porowa; Plaża Štinjanska uvala, Pula; Plaża Kantrida, Rije; Plaża Kašuni, Split; Plaża Duilovo, Split; Plaża Livačine, Lopar, Rab; Plaża Ika; plaża w zatoce Lone, Rovinj; Plaża Punat, Krk; plaża Brajdica, Rijeka.

Autor: 
Tłum. Patrycja Szcześniak
Źródło: 
https://www.zagrebacki.hr/2017/07/11/idete-more-psom-super-savjeti-vau-ljetovanje/
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.