5 powodów dla których warto spędzić rodzinne wakacje w regionie Međimurje

Međimurje to idealne miejsce na północy Chorwacji do rodzinnego wypoczynku, Wiele rodzin pokochało ten region za wielość atrakcji, które im oferuje. W Međimurju dobrze bawią się i młodzi i starsi, więc jesień to właściwy czas, aby odwiedzić Međimurje i cieszyć się prawdziwymi wakacjami.

Jeśli jeszcze nie wybraliście się na urlop lub był on dla was za krótki, jesień to idealny czas relaks przed zimą  i to właśnie w Međimurju razem z rodziną. Jesień powoli prezentuje swoją wspaniałą  paletę kolorów, by pomalować pagórki i lasy Međimurja, więc dla prawdziwego odpoczynku warto zaszyć się w spokojnym i pięknym otoczeniu, a miejscach Međimurja  jest to naprawdę łatwe. Oto 5 powodów dla których warto spędzić wakacje w Međimurju.

Wycieczki dla całej rodziny

Odwiedźcie Međimurje i poddajcie się czarowi tego piękna, które wam oferuje. Jest wiele możliwości wycieczek po tym nizinnym i pagórkowatym terenie, a dzieciom szczególnie spodoba się wizyta na farmie jeleni i muflonów, gdzie będą mogły zbliżyć się do tych oswojonych zwierząt. Starsi będą delektować się przepysznymi specjałów, a dzieci karmić  jelenie. Warto zatrzymać się nad rzeką Mura, gdzie można zwiedzić tradycyjne młyny w samym sercu przyrody. Napełnijcie się nową energią, by być gotowy na kolejne wyzwania.

Oferta gastronomiczna, która zapada w pamięć.

Nikt z Međimurja nie wyjeżdża głodny. Często dzieci nie chcą jeść tego, co jest im nieznane, jednak  w Međimurju jest inaczej. Zdrowe i lokalne jedzenie nigdy nie było bliżej was, więc spróbujcie chrupiących i zdrowych chipsów jabłkowych, zamówcie zdrową wersję tradycyjnej međimurskiej gibanicy, spróbujcie okonia posypanego pestkami dyni, a także mięsa wieprzowego  i słoniny z drewnianego naczynia zwanego „tiblica” ̶  wybór jest wasz.

Pobyt na termach Sv. Martin

Chcecie doświadczyć czegoś nowego, zdecydujcie się na pobyt w wśród dziewiczej przyrody w pierwszym tego rodzaju uzdrowisku. Powietrze jest czyste, łatwo się oddycha ale i myśli. Zanurkujcie w leczniczej wodzie Term Sveti Martin,  która korzystnie wpływa na organizm. Kompleks basenowy został zaaranżowany według filozofii dr Rudolfa Steinera, której celem jest połączenie ciała, umysłu i ducha człowieka.

            To wszystko da wam energie na nowe rekreacyjne aktywności, a w całej tej historii najważniejszą rolę gra domowe jedzenie. Swoje jedzenie uzdrowisko kupuje od lokalnych rodzinnych gospodarstw i starają się filozofie zdrowego żywienia wykorzystywać także w kuchni, gdzie czekają na was prawdziwie zdrowe specjały dla młodszych i starszych. Maluchom szczególnie spodoba się nowy pokój zabaw, a dorośli będą zadowoleni z ich uśmiechów.

http://gotowespolki.pl

Aktywny wypoczynek w nizinno-pagórkowatej krainie

Međimurje to pagórkowaty teren, świetnie nadający się do jazdy na rowerze lub dobrego treningu biegowego. Jazda po wzgórzach jest trudniejsza i o wiele bardziej ekscytująca niż jazda po prostej trasach. Jadąc rowerem przez górne Međimurje, nigdy nie wiesz, co czeka Cię na zakręcie, a wyzwanie, jakim jest jazda i bieganie pod górę i w dół, rozbudzi waszą energię. Ponadto widoki, do których dotrzesz, sprawią że zapomnicie o większych i mniejszych problemach . Zatrzymajcie się i łapcie chwilę. Zabierzcie swoje pociechy na spacer, spędźcie czas na łonie natury i po prostu otwórzcie się na przygodę.

 

Autor: 
Tłum. Patrycja Szcześniak
Źródło: 
https://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/5-razloga-za-obiteljski-odmor-u-medjimurju---621650.html
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.