Norwegian air porzuci loty dalekodystansowe? Finowie śledzą rozwój wydarzeń i szukają szansy

Linie lotnicze Finnair uważnie obserwują, jakie możliwości otworzą się gdy linie Norwegian porzucą loty dalekodystansowe – „ciekawy rozwój zdarzeń”

Prezes linii lotniczych Finnair - Topi Manner na razie wypowiada się ostrożnie, gdy mowa o decyzji linii Norwegian dotyczących rezygnacji z lotów dalekodystansowych. Fiński portal mtvUUTISET zapytał Mannera o możliwe zainteresowanie Finnair trasami linii Norwegian.

Manner informuje, że Finnair śledzi sytuację.

-W czasie pandemii nastąpiło przetasowanie w branży lotniczej. Biorąc pod uwagę konwersję długu i opublikowane w ostatnim czasie plany linii, Norwegian stanie się w przyszłości mniejszą firmą. Jest to jeden z przykładów wspomnianego przetasowania.

-Dla linii Finnair jest to ciekawy rozwój zdarzeń. Teraz pozostaje obserwować, w jaki sposób te plany się wypełniają i co będą one oznaczać po wznowieniu ruchu lotniczego, rozważa Manner.

Jednak, czy Finnair jest zainteresowany którąś z tras tanich linii lotniczych Norwegian?

-Jeszcze za wcześnie na wypowiedzi na ten temat. Norwegian nie obsługuje już długich tras, a ich loty między innymi do Tajlandii zostaną wycofane z rynku. Finnair oferuje loty na Tajlandię i będzie to robił również w przyszłości. Oczywiście wykorzystamy możliwości, które mogą otworzyć się przed nami, mówi Manner.

Linie lotnicze ucierpiały przez pandemię koronawirusa

Finnair i inne linie lotnicze mocno ucierpiały z powodu pandemii, gdy podróże uległy ograniczeniu.

Prawdopodobnie minie jeszcze nawet parę lat zanim branża lotnicza wróci do poziomu, na którym była przed wybuchem pandemii, o ile w ogóle się to stanie.

-Oczywiście wierzymy, że ludzie nadal chcą podróżować. Chcą oni widzieć, doświadczać, czuć i smakować. Przede wszystkim, jak wierzymy, podróżowanie rekreacyjne wróci normy w ciągu paru lat i pewnie będzie dalej się rozwijać, prognozuje Manner. 

Upowszechniona za sprawą pandemii praca zdalna i komunikacja zdalna mogą spowodować, że nawet po pandemii podróże służbowe nie wrócą do normy.

-W kwestii podróży służbowych może okazać się, że część z nich zostanie zastąpiona komunikacją zdalną. Jednak w tej chwili, również w przypadku podróży służbowych jest duże niezaspokojone zapotrzebowanie, zauważa Manner.

Finnair spodziewa się małego ożywienia branży lotniczej po Wielkanocy. Rozwój jednak zależy od tempa dystrybucji szczepionek i terminu odwołania restrykcji związanych z podróżami.

Tłumaczyła Joanna Balcerek

Autor: 
Anu Korhonen, Ossi Rajala
Źródło: 
mtvuutiset.fi

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.