Ceny biletów lotniczych w Rosji wzrosną

Zdjęcie: Unsplash

,,Wraz z nadejściem sezonu wakacyjnego w Rosji wzrosną koszty podróży lotniczych'' - powiedział "Rossijskiej Gazecie" szef Federalnej Agencji Transportu Lotniczego, Aleksander Neradko.

Według niego latem tradycyjnie przewidywany jest wzrost popytu na bilety lotnicze do najpopularniejszych kurortów i miejscowości turystycznych, ale ceny wzrosną w niewielkim stopniu.

Stopniowe wznawianie międzynarodowych podróży lotniczych pomoże ograniczyć wzrost cen, powiedział Neradko. Jest on pewien, że to pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie linii lotniczych i pozwoli uniknąć gwałtownych zmian cen.

Neradko podkreślił, że linie lotnicze prowadzą wyważoną politykę cenową.

,,Jeśli jakiś przewoźnik podniesie koszty podróży lotniczych, będzie to jego komercyjne rozwiązanie. Federalna Agencja Transportu Lotniczego  monitoruje obecną sytuację i powiem, że linie lotnicze do kwestii podwyżek cen biletów lotniczych podchodzą bardziej niż rozważnie" - podsumował.

Według Neradko, dane linii lotniczych pokazują, że sprzedaż za okres od kwietnia do czerwca jest średnio o siedem procent niższa niż w 2019 roku.

Niedawno gazeta "Izwiestia" napisała, że ceny lotów do niektórych rosyjskich miast w kwietniu i czerwcu wzrosły o 15-120 procent w porównaniu z 2019 rokiem. Ministerstwo Transportu nie potwierdziło tego, zaznaczając, że na niektórych międzymiastowych liniach ceny nawet spadły.

Autor: 
tłum. Paulina Zbieć
Źródło: 
https://ria.ru/20210405/aviabilety-1604228365.html

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.