9 powodów dla których warto odwiedzić Chorwację

Nie odwiedziłeś jeszcze Chorwacji? Może te dziewięć powodów to zmieni… Chorwacja staje się celem turystycznym, który każdy wielbiciel podróży powinien mieć wysoko na swojej liście priorytetów. Niezapomniane sceny z Gry o tron, tętniące życiem sceny muzyczne i doskonały klimat sprawiają, iż Chorwacja przyciąga turystów z tych dziewięciu powodów:

1. Niewiarygodne festiwale muzyczne

Często jest określana jako nowa Ibiza, Chorwacja jest muzyczną mekką, która często staje się przeznaczeniem miłośników muzyki. Najlepsi Dj-e i popularni muzycy są częścią festiwali, które odbywają się co roku w całej Chorwacji. Hideout Festival, Ultra Europe czy Fresh Island Festival to tylko niektóre z zaplanowanych festiwali, których bilety można naby

już końcem października. Dla wszystkich, którzy planują odwiedzić Chorwację i bawić się na popularnych festiwalach, Croatia Wave oferuje pakiety festiwalowe obejmujące zakwaterowanie w okolicy.

 

2. Nigdzie nie znajdziesz morza w tak pięknych odcieniach

Tak czarującego i czysto turkusowego morza nie zobaczysz w wielu miejscach na świecie. Równie niewiarygodne są chorwackie parki narodowe, jeziora Krka i Plitvice, których jeziora i wodospady o intensywnej niebiesko-zielonej barwie zapewniają niezapomniane widoki. Niestety kąpiel w jeziorach Plitwickich jest zabroniona, ale dla odmiany park Krka zapewnia wyjątkowe doznania podczas kąpieli u podstaw orzeźwiających wodospadów.

 

3. Z powodu Dubrownika…

Jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej urzekających miejsc na świecie. Spacer po murach Dubrownika jest obowiązkowy, z pięknym widokiem na zabytki i okoliczne wyspy. Dubrownik jest także miejscem, w którym kręcono sceny filmu Gry o tron, co czyni go miejscem koniecznym do zobaczenia przez wszystkich miłośników serialu. Jeśli jesteś w Chorwacji, koniecznie odwiedź tę perłę Adriatyku.

 

4. ... i magiczny Hvar

Wyspa Hvar jest kolejną z obowiązkowych atrakcji w podróży po Chorwacji, znanej z restauracji i bogatego życia nocnego. Miasto Hvar jest doskonałym miejscem dla wszystkich młodych ludzi- zabawa trwa do późnej nocy, a goście mogą wziąć udział w wielu wydarzeniach, odwiedzając okoliczne restauracje i kluby. Najbardziej znane to w szczególności Carpe Diem i Hula Hula Beach Bar. Jeśli chcesz ominąć głośne bary, to doskonałą alternatywą jest spotkanie ze znajomymi na deptaku…..

 

5. Tajemne jaskinie

Po przybyciu na chorwackie wyspy warto wynająć łódź i udać się na poszukiwanie ukrytych zatoczek i jaskiń. Zielona jaskinia w miejscowości Vis pozwala pływać w krystalicznie czystej zielonej wodzie, a dla najodważniejszych jest możliwość skoku z klifu. Jaskinia Modra w Biševo również pozostawi Cię bez tchu, mimo iż pływanie jest zabronione, w pamięci zostaną sceny, w które nikt nie uwierzy ze są sfilmowane #bezfiltra.

 

6. Skryte plaże

Chorwacka linia brzegowa kryje wiele zatoczek z ukrytymi plażami, do których można dotrzeć łódką. Wynajem łódki jest doskonałą okazją do odkrywania chorwackiego wybrzeża i wybrania się na jednodniową wycieczkę do zatoki, którą będziecie mogli nazwać swoim odkryciem.

 

7. Jedz i pij

Chorwacja ma doskonały klimat do uprawy winorośli, co w rezultacie daje różnorodność autochtonicznych win. By doświadczyć najlepszej degustacji wina, wybierzcie się w drogę po winnicach i cieszcie się aromatem i smakiem niepowtarzalnych chorwackich win.

Jeśli chodzi o jedzenie, Chorwacja jest bogata w świeże składniki, które zapewnia morze, dzięki czemu można delektować się daniami kuchni śródziemnomorskiej. Koniecznie spróbujcie unikalnych chorwackich specjałów, takich jak „rapska torta” [czyli tort pochodzący z wyspy Rab] lub sera z wyspy Pag, który swój smak zawdzięcza soli z Morza Adriatyckiego, którą wiatry roznoszą po całej wyspie. Warunki klimatyczne są świetne do hodowli oliwek - niektóre drzewa oliwne są stare nawet 1600 lat. Jako przystawkę, wiele restauracji zaoferuje wam przysmak -chleb z oliwą z oliwek, przez który będziecie chcieli ominąć główne danie.

 

8. Yacht week

Żeglowanie na jachcie nie jest zarezerwowana tylko dla milionerów - w Chorwacji istnieje wydarzenie Yacht week, który jest tak świetny jak to sugeruje nazwa. Zbierz grupę przyjaciół, którzy chcą odkrywa

Chorwację, wybierz jacht i termin, a załoga Yacht Week resztę zorganizuje za Ciebie. Podczas gdy jacht prowadzi was do ukrytych plaż, zielonych i niebieskich jaskiń czy miejsc imprezowych, wam zostaje tylko cieszyć się słońcem i wiatrem we włosach.

 

9. Historyczne intrygi

Bogata historia Chorwacji zaintryguje każdego podróżnika. W Chorwacji, urodził się słynny odkrywca Marco Polo, którego dom można zwiedzić na wyspie Kor

ula. Wiele innych miejsc oferuje doświadczenia historyczne z pierwszej ręki. Oprócz średniowiecznych murów Dubrownika, możecie odkry

inne perły chorwackiej kultury i historii, takich jak wyspy Brijuni gdzie czekają na was ślady dinozaurów sprzed 100 milionów lat.

Autor: 
---------------------

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.