WYSPA KRK

Krk to największa wyspa w Chorwacji położona w zatoce Kvarner, która jest połączona z lądem mostem od 1980 roku. Piękne miejsca, czyste morze, zadbane plaże i bliskość kontynentu to tylko niektóre z powodów, dla których Krk jest tak popularnym miejscem letnim.
Na wyspie Krk znajduje się lotnisko, dzięki czemu Krk jest łatwo dostępnym miejscem turystycznym. Na tym samym lotnisku znajduje się biuro wypożyczalni samochodów Uniline Europcar, w którym można wynająć samochód, aby pomóc odkryć tę piękną wyspę.

Miasta

Baška - to mała miejscowość turystyczna położona w zatoczce na południowo-wschodnim wybrzeżu Krk, 19 km od miasta Krk. Otoczona winnicami i gajami oliwnymi z widokiem na wyspę Prvic, Baška stała się jednym z najbardziej pożądanych miejsc na Kvarnerze. Słynie z żwirowej plaży o długości 2 km, czystego morza i naturalnego piękna. Plaża w Bašce oferuje różne obiekty sportowe i rekreacyjne i jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi i miłośników sportu. W pobliżu plaży znajduje się większość hoteli i apartamentów. Początek turystyki w Bašce związany jest z 1904 r., kiedy to powstało Towarzystwo Upiększania Miasta. Niedługo potem otwarty został pierwszy hotel Tomislav (1906), pierwsza strefa kąpielowa (1908) została odnowiona, a w 1911 Czech E. Geistlich wybudował nowoczesny hotel Baška. Baška to także centrum kulturalne i historyczne. Świadczy o tym 900-letni Bašćanska ploča, która jest najstarszym pisemnym zabytkiem kultury chorwackiej i została znaleziona w kościele św. Lucjusza.

Krk - Na wyspie Krk znajduje się miasto o tej samej nazwie, otoczone rzymskimi murami i bogate w typowe wąskie uliczki z tego okresu, a także dziedzictwo kulturowe. To miejsce wychodzi na otwarte morze i częściowo w kierunku wyspy Cres. Zachody słońca są spektakularne i zdecydowanie warte zobaczenia.

Njivice - Njivice znajduje się w zatoce Beli Kamik na zachodnim wybrzeżu wyspy Krk. Njivice było kiedyś wioską rybacką, która dzięki inwestycjom, połączeniom drogowym i lotniczym jest obecnie znanym miejscem turystycznym dla gości z całego świata.

Autor: 
Michał Kuszczyński
Źródło: 
uniline.hr
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.