Virtuoso Travel umieściło Chorwację w pierwszej piątce najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2020 roku

Według wyników Virtuoso, prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia luksusowych biur podróży, Chorwacja znajduje się w pierwszej piątce najlepszych miejsc docelowych w trzech kategoriach na 2020 roku!

W kategorii Top Emerging Destinations Chorwacja zajęła pierwsze miejsce, pozostawiając Antarktydę, Islandię, Japonię i Portugalię w tyle, podczas gdy w kategorii Top Millennial Destinations zajęła trzecie miejsce za Grecją i Bali, a przed Islandią i Kambodżą, Chorwacja zajmuje piąte miejsce w kategorii Top Global Destinations, za Włochami, Grecją, Francją i Japonią. Są to wyniki opublikowane w corocznej ankiecie Virtuoso Luxe Report, która przewiduje najlepsze trendy podróżnicze na 2020 r. w oparciu o aktualne rezerwacje, w tym podróże wielopokoleniowe, autentyczność, podróże aktywne i przygodowe, podróże rodzinne i podróże świąteczne.

–Chorwacka turystyka biorąc pod uwagę kraje spoza Europy największy dochód zyskuje z USA. Ten raport, pochodzący od prestiżowego stowarzyszenia, takiego jak Virtuos, dodatkowo potwierdza doskonałą pozycję naszego kraju na niezwykle ważnym rynku amerykańskim i potwierdza, że ​​Chorwacja jest jednym z wiodących miejsc dla gości o wyrafinowanym guście - powiedział Kristjan Stanicic, dyrektor Chorwackiej Rady Turystycznej.

Do tej pory z rynku amerykańskiego wygenerowano prawie 627 000 przyjazdów, co stanowi wzrost o 12 procent co do zeszłego roku. Raport Virtuoso Luxe to coroczny raport oparty na ankiecie przeprowadzonej przez światowe biura podróży i ich doradców, którzy są członkami Virtuoso. Virtuoso to sieć wiodących luksusowych biur podróży w USA z ponad 20 000 doradców na całym świecie i rocznym obrotem ponad 26,4 miliarda dolarów. Sieć Virtuoso obejmuje ponad 1800 partnerów, w tym najwyższej klasy hotele i kurorty, touroperatorów, linie lotnicze, agencje, a głównym celem sieci jest zapewnienie klientom niezapomnianych podróży.

 

W kraju wciąż są setki tysięcy turystów

Obecnie w Chorwacji jest około 20 000 turystów więcej niż o tej porze w ubiegłym roku.

Przyjemna pogoda wciąż sprzyja chorwackim miejscom turystycznym, w których odpoczywa około stu tysięcy turystów. W ubiegłą sobotę było dokładnie 95 400. W ostatnich dniach najliczniejszymi gośćmi krajowymi są Słoweńcy, Austriacy, Niemcy i Brytyjczycy.

Tegoroczny dziesiąty miesiąc, zdominowany przez Niemców, Chorwatów, Brytyjczyków, Austriaków i Słoweńców, przyniósł 11 procent wyższy zysk niż w ubiegłym roku. Ten miesiąc przyniósł kolejny rekord.

Najwięcej zakwaterowanych w hotelach było Niemców, a następnie miejscowych gości, Słoweńców, Austriaków, Polaków i Włochów. Miejsca które wybierali to Dubrownik, Rovinj, Porec, Split, Medulin, Umag, Vir, Mali Lošinj.

Autor: 
Tłum. Michał Kuszczyński
Źródło: 
Večernji list
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.