Turyście grożą 2 lata więzienia za krytykę hotelu w Internecie

Kontrowersje dotyczą hotelu na wyspie Koh Chang w Tajlandii. Recenzje w Internecie mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Amerykański turysta został pozwany przez tajlandzki hotel po tym jak zostawił negatywny komentarz na platformie Tripadvisor. Grożą mu dwa lata więzienia.

Wesley Barnes skarżył się na zachowanie pracowników kompleksu turystycznego na wyspie Koh Chang, położonej na południu kraju. W jednym z hoteli oskarżył kierownictwo o „współczesne niewolnictwo”, zarzucając personelowi, że zachowywali się „jakby nie życzyli osobie nikogo widzieć”.

Kierownik hotelu, nie pozwalający na jego złą opinią, zdecydował się wnieść oskarżenie, uznając komentarze za zniesławiające. W następstwie tego, Wesley Barnes został zatrzymany, zanim zwolniono go za kaucją. Komentarz o niewolnictwie został usunięty z platformy Tripadvisor, która uznała go za naruszający zasady użytkowania.

Surowe prawo

„Zdecydowaliśmy się wnieść oskarżenie w celu zniechęcenia, zdaliśmy sobie sprawę, że jego negatywne komentarze będą wciąż napływać, tydzień po tygodniu, w najbliższej przyszłości” – wyjaśnia hotel. Kierownictwo hotelu zapewnia, że próbowało skontaktować się z byłym klientem, ale ten nie chciał podjąć dyskusji. Oprócz 24-miesięcznego aresztu, amerykańskiemu turyście grozi grzywna w wysokości 6 300 dolarów (ok 24 000 zł).

Przepisy dotyczące zniesławienia są szczególnie restrykcyjne w tym kraju. Te dotyczące rodziny królewskiej są jeszcze surowsze. W 2017, pewien mężczyzna został skazany na 18 lat więzienia po opublikowaniu treści przeciwko monarchii.

Autor: 
CNEWS Tłum. Bogumiła Kardas
Źródło: 
https://www.cnews.fr/monde/2020-09-29/un-touriste-risque-2-ans-de-prison-pour-une-critique-dhotel-sur-internet-1002953?amp
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.