Oto SIEDEM najbardziej NIEBEZPIECZNYCH plaż na świecie

Pewne części wybrzeża Afryki Południowej, Australii, Tajlandii czy Meksyku są uważane za szczególnie niebezpieczne. Tam położone są najbardziej niebezpieczne plaże na świecie.

W morzach, przy niektórych plażach polują drapieżniki takie jak rekiny, węże morskie, a nawet morskie krokodyle (Australia). Są też meduzy, których populacja wyraźnie wzrosła. Niektóre z nich, choć są maleńkie i wyglądają na zupełnie nieszkodliwe mogą być naprawdę śmiertelnie niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci, których organizm nie jest jeszcze na tyle rozwinięty i silny, by poradzi

sobie z truciznami atakującymi układ nerwowy, wyrzucanymi przez macki tych przepięknych, ale często i bardzo niebezpiecznych mięczaków.

A to nie koniec, bo trzeba wiedzieć, że ocean to nie to samo, co spokojne morze. W Meksyku na przykład potężne prądy morskie stanowią ogromne zagrożenie dla niczego nieświadomych amatorów kąpieli.

U wybrzeży Hongkongu największym wrogiem kąpiących się jest zanieczyszczenie oraz ogromna koncentracja bakterii i substancji chemicznych w wydawałoby się dość czystej wodzie.

Prawdopodobnie najdziwniejszą plażą na świecie jest plaża w amerykańskim stanie Virginia, gdzie kąpanie jest wprawdzie bezpieczne, ale plaża bije światowy rekord w atakach dzikich lisów na plażowiczów.

 

Oto lista niektórych bardzo niebezpiecznych plaż :

  1. Plaże w Fish Hoek, RPA

  2. Queensland i wyspy Tiwi, Australia

  3. Zipolite, Meksyk

  4. Plaża Cable Beach, Australia

  5. Repulse Bay, Hongkong

  6. Virginia Beach, USA

  7. Plaża Phi - Phi Don, Tajlandia

 

Co sprawia, że są takie groźne można zobaczyć na poniższym film

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 
B92
Dział: 
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.