Kurs obserwacji wielorybów już otwarty

Na wyspie Hachijō rusza pierwszy kurs obserwacji wielorybów skierowany do turystów oraz nurków.

Od około 5 lat w wodach wokół wyspy Hachijō (Japonia, archipelag Izu) zauważalne są stada humbaków. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez tokijski Uniwersytet Morski, potwierdzono już pojawienie się ponad 500 osobników. 10 grudnia Związek Turystyczny Wyspy Hachijō rozpoczął kurs obserwacji wielorybów. Jest to nowa atrakcja turystyczna skierowana nie tylko do wczasowiczów, ale również do osób zajmujących się nurkowaniem.

Zajęcia prowadzi Okumoto Ryūsuke z Uniwersytetu Morskiego, który wyjaśnia okoliczności i miejsce, z którego powinno się obserwować wieloryby. "Ze względu na możliwość zestresowania zwierzęcia bliskością łodzi, powinno się zachowywać odpowiednią odległość" - stwierdza, podkreślając wagę zachowywania czujności. Prowadzący objaśnia również zasady związane z obostrzeniami dotyczącymi pandemii COVID-19. W celu ograniczenia zatłoczenia na pokładzie i ochrony zdrowia pasażerów, konieczne jest wypełnienie formularza kontrolnego przez uczestników. "Wiedza została przystępnie przekazana i chciałbym ją teraz wykorzystać w praktyce"- relacjonuje jeden z uczestników kursu.

Shingo Tamura, przewodniczący Związku Turystycznego Wyspy Hachijō, informuje: "Chcemy dalej ulepszać nasze kursy i kontynuować edukowanie o obserwacji wielorybów."

Autor: 
Magdalena Duch
Źródło: 
https://www3.nhk.or.jp/news/html/20201211/k10012757721000.html?utm_int=news-life_contents_list-items_010
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.