Katastrofa samolotu w Indonezji z 62 pasażerami, fragmenty maszyny znalezione w morzu

9 stycznia w godzinach popołudniowych został ucięty kontakt z samolotu pasażerskiego Sriwijaya Air lotu SJ nr 182. Samolot leciał z Jakarty do miasta Pontianak znajdującego się na wschodniej części wyspy Borneo, o czym poinformowały indonezyjskie władze.

Minister Transportu Budi wyjaśnił, że prawdopodobnie maszyna się rozbiła. Na pokładzie znajdowały się 62 osoby, a zgodnie z informacją otrzymaną w czasie rzeczywistym przez Flightradar24, samolot leciał bez przeszkód. Boeing 737-524 wyleciał o 14:36 z międzynarodowego portu lotniczego Soekarno-Hatta znajdującego się na obrzeżach Dżakarty. Gdy przemieszczał się nad morzem w kierunku północnym kontakt z maszyną się urwał. Podczas konferencji prasowej Budi poinformował, że ostatni kontakt otrzymany od załogi pochodzi z godziny 14:40. Zasugerował, że mogło dojść do upadku.

Państwowa Agencja do Zarządzania Kryzysowego poszukuje fragmentów maszyny w częściach morza, gdzie mogła się wydarzyć katastrofa i szukają części kadłuba. Samolot latał głównie w obrębie kraju w połączeniach międzymiastowych. W październiku 2018 roku w Indonezji doszło do katastrofy lotniczej samolotu pasażerskiego tanich linii lotniczych Lion. Wtedy na pokładzie znajdowało się 189 osób.

Autor: 
Magdalena Duch
Źródło: 
news.yahoo.co.jp
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
9 + 9 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.