Jakie będą trendy podróżnicze po 2020 roku?

Coraz więcej ludzi stawia na “zielone podróżowanie”

Sposób, w jaki ludzie decydują się podróżować, drastycznie się zmieni przez następne dziesięć lat. - pisze magazyn “Forbes” cytowany przez “Bloomberg TV Bulgaria”.

Coraz więcej mówi się o tak zwanym “zielonym podróżowaniu”, które ma na celu obniżenie śladu węglowego związanego z lataniem lub innymi usługami. Wiele ludzi zaczęło wybierać ten rodzaj podróży. Media społecznościowe mają ogromny wpływ na walkę z emisją dwutlenku węgla, ponieważ influenserzy oraz celebryci publikują zdjęcia i informacje o mniej znanych miejscach docelowych. Celem jest ograniczenie napływu turystów do najpopularniejszych miejsc na świecie.

Oto kilka głównych trendów, które wejdą w życie po 2020 roku.

Zrównoważony rozwój będzie głównym celem luksusowych podróży

W związku z umiejscowieniem hoteli i linii lotniczych na fali ekologicznej, zielone podróże stają się coraz bardziej popularne. Sektor turystyczny został uznany za jednego z zasadniczych winowajców zanieczyszczenia środowiska.

W 2020 roku lotniska w Dubaju wprowadzą zakaz używania wszystkich produktów jednorazowych z tworzyw sztucznych

Wysoki standard przemyśle będzie zgodny z obowiązującym trendami i emisją dwutlenku węgla. Za realizację tego będzie odpowiedzialny rozwój technologii w branży oraz wykorzystanie energii słonecznej, ponieważ luksus nie będzie już łączony z odpadami.

Mniej popularne kierunki podróży staną się hitem

Wielu wczasowiczów wybiera nowe, mniej popularne kierunki, aby uniknąć tłumów i wysokich cen. Dane również pokrywają się z trendem. Według serwisu “Booking” zajmującego się rezerwacjami hoteli, 54% podróżnych na całym świecie chciałoby ograniczyć nadmierną turystykę, a 51% wolałoby odwiedzić mniej znane miejsca jako alternatywę dla tych popularnych.

Dane pokazują, że turyści częściej będą podróżować do mniej popularnych miejsc.

Autor: 
Хия Христова, Tłum. Martyna Kujawa
Źródło: 
https://www.dnes.bg/travel/2020/01/02/kakvi-shte-sa-novite-tendencii-v-pytuvaniiata-prez-2020-g.434607
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.