EasyJet pracuje nad elektrycznym samolotem

Niskobudżetowy przewoźnik pracuje nad montażem elektrycznych samolotów, które mogłyby wejść w skład jego floty w nadchodzącym dziesięcioleciu.

Jak donosi agencja Beta, EasyJet i amerykańska kompania Wright Electric pracują nad montażem elektrycznych samolotów na baterie, które mogłyby utrzymać się w powietrzu przez co najmniej dwie godziny, i dzięki którym można będzie zredukować hałas i zanieczyszczenie środowiska.

Wright Electric już skonstruował dwuosobowy samolot na napęd elektryczny.

Kompanie przekonują, że nowy i większy samolot będzie miał zasięg prawie 540 km.

EasyJet oświadczył, że dzięki temu będzie w stanie obsłużyć popularne połączenia z Londynu do Paryża, Brukseli, Amsterdamu, Kolonii, Glasgow i Edynburga.

Generalny dyrektor przewoźnika Carolyn McCall powiedziała, że przedmiotem prac nie jest ’czy’, ale ’kiedy’ elektryczne samoloty rozpoczną rejsy na krótszych trasach.

"Celem i ambicją S Wright Electricom jest rozwój przemysłu samolotowego skłaniającego się ku zrównoważonemu rozwojowi. Tak, jak przemysł samochodowy, przemysł lotniczy coraz bardziej zbliża się do technologii elektrycznej, która pomoże ograniczyć negatywny wpływ na środowisko", oświadczyła McCall.

Paru przewoźników już pracuje nad elektrycznym samolotem. Wszyscy mają nadzieję, że będzie cichszy o 50% i tańszy o 10% od standardowych maszyn.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
Agencija
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 9 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.