Chiny mają nową atrakcję turystyczną, z powodu której dosłownie można umrzeć ze strachu

Chińscy budowniczowie po raz kolejny zaskoczyli samych siebie. Nowo wybudowany szklany taras widokowy to 3.000 ton szkła i stali rozciągających się na długość 32 m, zawieszonych 360 m nad głęboką przepaścią. Czy ktoś miałby odwagę tam wejść?

Chińskie władzę mają nadzieję, że tak- liczni turyści.


 

Nowy przeszklony taras widokowy, w kształcie litery „U”, zostanie udostępniony już niebawem. Jego budowa trwała 8 miesięcy. Platforma, która rozciąga się na 32 metrach, na krawędzi urwiska, zbudowana na wzór niemal identycznej platformy w Arizonie, jest od niej o 11 m dłuższa. "Latający talerz", jak często nazywa się to cudo, zaprojektowany został tak, by mógł udźwignąć ciężar równy 150 t (2.000 osób).

Jak donosi China Daily, chińskim cudem architektonicznym interesuje się już księga rekordów Guinnessa. Jest to bowiem najdłuższy i największy szklany most na świecie w kształcie litery „U”.

„Latający talerz” to nie jedyna tak niezwykła ekspozycja w Chinach. W widowiskowym geoparku Shiniuzhai, w prowincji Hunan, w 2016 roku oddano do użytku najdłuższy i najwyższy szklany most na świecie. Budowla długa na 430 m, zawieszona na wysokości 300 m ponad ziemią, łączy dwie ściany kanionu.

Autor: 
M.B./Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 
blic.rs
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.