Najczęściej Komentowane

Hiszpania najlepszym światowym kierunkiem turystycznym według Światowego Forum Ekonomicznego (35089)
Zasoby naturalne, kulturowe i infrastruktura, sytuują ten kraj na pierwszym miejscu listy liczącej 136 państw. W 2016 roku Granada została wybrana najpiękniejszym hiszpańskim miastem
Szwecja - trasy rowerowe, narty, snowboard, golf (788)
Szwedzi podobnie jak ich sąsiedzi Duńczycy wolny czas najchętniej spędzają na łonie natury, uprawiając różnego rodzaju sporty.
Płatny wstęp do Wenecji (2)
Od lipca tego roku Wenecja planuje płatny wstęp do historycznego centrum miasta. Opłatami w wysokości 2,5-10 euro zostaną objęci wszyscy zwiedzający. Ma to pomóc w ograniczeniu masowej turystyki, od której
Turyści z za granicy wolą spędzać wakacje w Lizbonie niż w Algarve (1)
Atmosfera w stolicy Portugalii co raz bardziej zyskuje w oczach turystów z za granicy. Większość tam powraca, tak jak rodzina która użyczyła wywiadu gazecie Diário de Notícias.
Pierwszy w Rosji pomnik Iwana Groźnego powstanie w Aleksandrowie (1)
Briańsk, 6.08.2016 Kamień węgielny pomnika Iwana IV Groźnego został położony w sobotę w mieście Aleksandrow, w obwodzie Włodzimierskim.
Skarby Gór Mecsek – tysiącletnia historia i ekowioski (1)
W południowej części Kraju Zadunajskiego znajdują się Góry Mecsek, jeden z symboli tego różnorodnego regionu. Dzięki łagodnemu, śródziemnomorskiemu klimatowi możemy tu spotkać rośliny bardzo rzadko występujące w innych częściach Węgier.
Parki, w których labirynatach sie zgubisz.... (0)
Berlin jest niezaprzeczalnie buzującą stolicą: dziewięć razy większy od Paryża, z populacją 3,5 miliona, a na każdy kilometr kwadratowy przypada 3,809 Berlińczyków. Mimo tego, że Berlin jest drugim największym państwem w Unii Europejskiej,
Spadek rubla zwiększył napływ turystów do Rosji (0)
Szef Rosturyzmu Oleg Safonow oświadczył, że dzięki spadkowi kursu rubla liczba zagranicznych turystów, ktrzy odwiedzili Rosję w 2015 roku zwiększyła się o 13 %.
„Czy można znaleźć zdrowe jedzenie na lotnisku?” (0)
Jeśli mowa przynajmniej o lotniskach w Stanach Zjednoczonych Ameryki, to coraz częściej odpowiedź brzmi tak. W ostatnich latach, krajowe lotniska zwiększyły dostępność zdrowych przekąsek,
"Browar Pilsner Urquell w Pilźnie - poznajcie historię produkcji piwa" (0)
Zwiedzanie browaru Plzeňský Prazdroj i Muzeum Piwowarstwa zapozna was z tajemnicą i historią niezwykłego procesu warzenia piwa Pilsner Urquell. Zobaczycie np. wystawę Pilsner Urquell i film o producji piwa Pilsner Urquell w kinie panoramicznym z obro
Białoruś wprowadza ruch bezwizowy dla obywateli 80 krajów (0)
Białoruś wprowadza ruch bezwizowy dla obywateli 80 państw. Odpowiedni dekret prezydenta Aleksandra Łukaszenki wejdzie w życie w ciągu miesiąca po jego oficjalnej publikacji.
Portugalia - opłaty za autostrady (0)
W Portugalii korzystanie z autostrad i niektórych dróg szybkiego ruchu jest płatne. Prezentujemy aktualne ceny opłat drogowych w 2016 r. w Portugalii.
Megalotnisko w Baranowie konkurencją dla Berlina (0)
Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie będzie ogromną konkurencją dla Berlina - przestrzega polityk FDP. Apeluje do władz Berlina i Brandenburgii.
Czy wiesz, dlaczego okna w samolotach są OKRĄGŁE? Przyczyna jest STRASZNA (0)
Wielu ludzi boi się na samą myśl o tym, że trzeba wsiąść do samolotu. Ale są i tacy, którzy cieszą się, ale czasem pytają – właściwie dlaczego okna w samolocie są okrągłe?
KANION HORRORU, czy pohuśtalibyście się na wysokości 400 metrów? (0)
Miłośników przyrody, wysokich gór i głębokich kanionów, ale i adrenaliny z pewnością zainteresuje atrakcja w Kolorado nad pokaźnym kanionem. Nie tym, znanym jako Wielki Kanion, ale równie ekscytującym.
Tajemnicza Malta: kryształowe morze, zapierające dech w piersiach zabytki i kupa zabawy (0)
Kusi Cię możliwość odkrycia tajemnic maltańskich rycerzy? Na kosmopolitycznej wyspie pośrodku Morza Śródziemnego znajdziesz wspaniałe zatoki z kryształowo czystą wodą, najstarsze kamienne budowle świata i tajemnicze zakątki przyrodnicze.
Oto SIEDEM najbardziej NIEBEZPIECZNYCH plaż na świecie (0)
Pewne części wybrzeża Afryki Południowej, Australii, Tajlandii czy Meksyku są uważane za szczególnie niebezpieczne. Tam położone są najbardziej niebezpieczne plaże na świecie.
Dlaczego turyści nie powinni dosiadać słoni (0)
W Światowy Dzień Słonia spytaliśmy ekspertów o etykę jeżdżenia na tych wspaniałych stworzeniach.
CIAO LAGO MAGGIORE! (0)
To malownicze jezioro, łagodny śródziemnomorski klimat i raj dla smakoszy włoskiej kuchni. Spacerujemy tutaj jak w wielkim ogrodzie botanicznym, a przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zerwać z drzewa cytrynę. Zapraszam na spacer...
40 rocznica zdobycia Mount Everestu przez Reinholda Messnera i Petera Habelera (0)
Przed 40 laty Reinhold Messner oraz Peter Hebeler wspięli się po raz pierwszy na Mount Everest bez użycia dodatkowego tlenu. W porannym wywiadzie Meissner opowiada, dlaczego radość na szczycie trwała krótko.

Strony