Dlatego miejsca siedzące w samolocie są przeważnie niebieskie.

Zagadka została rozwiązana. Ten wybór koloru oznacza coś więcej aniżeli jedynie funkcjonalność!

Czy siedzieli Państwo choć raz na żółtym siedzeniu w samolocie? Albo może na czerwonym? Raczej nie, prawda? Jeśli mowa o wewnętrznym wyposażeniu samolotów, dominuje zazwyczaj kolor niebieski. Dlaczego? Nowe badania rozwiązują tą tajemnicę.

Jasne, na niebieskim siedzeniu nie widać tak szybko plam jak na jasnożółtym. Jednak funkcjonalność sama w sobie nie jest w przypadku wyboru koloru wewnętrznego wyposażenia samolotu czynnikiem decydującym. Wynika to chociażby z raportu, sporządzonego przez firmę Boeing, autorzy którego między innymi poświęcają uwagę kwestii wyboru koloru do wyposażenia samolotu.

Zatem w tym przypadku aspekty psychologiczne odgrywają znaczącą rolę. Weźmy na przykład kolor fioletowy, kojarzymy go z elegancją i wytwornością, różowy za to z miłością. Kolory zielony i niebieski łączymy znów z nastrojem pokoju czy też spokoju. Ponadto kolor niebieski przekazuje poczucie niezawodności, kompetencji i siły.

O jaśniejszych kolorach wiemy, że sprawiają, iż pomalowane nimi pomieszczenia wydają się większe w przeciwieństwie do ciemniejszych, które je pomniejszają.

W związku z tym możliwe jest, że kolory np. wspomniany niebieski, potrafią wywoływać poczucie bezpieczeństwa. Czujemy się tak, jak byśmy byli pod czyjąś ochroną. Kolor niebieski wg badań przyczynia się również do tego, że pasażerowie samolotu czują się przytulnie i są zrelaksowani.

Autor: 
Edyta Grzywacka - Wziątek
Źródło: 
news.at

Komentarze

Wysłane przez AEssetaxtrerie (niezweryfikowany) w
Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la prendre facilement de votre corps. https://www.cialispascherfr24.com/prix-du-cialis-au-luxembourg/

Wysłane przez AEssetaxtrerie (niezweryfikowany) w
Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps. https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-sans-ordonnance/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.