‘’Najlepsze porady podróżnicze po Włoszech,,

Podziwianie wulkanów, kąpiele słoneczne, rowery górskie, spacery przez pełne zakamarków uliczki: Włochy oferują nie tylko pizza i makarony, lecz przede wszystkim naturę i kulturę.

Jeśli chodzi o kulinaria, Włochy są wymarzonym celem, nie ulega to wątpliwości. Zawsz dobre Espresso, zawsze dobre wino i naturalnie dobre lody.

Pomiędzy panini na śniadanie a pizza Capricciosa można pozwolić słońcu, aby opalało nasze ciało. Słońce we Włoszech w miesiącach letnich jest bardzo intensywne.

Tak, więc dla jednego pięknie jest leżeć cały dzień na plaży, dla innego zaś brzmi to strasznie nudnie. To nic, ponieważ dla pasjonatów morze Śródziemne oferuje tak samo wiele. Począwszy od północy, gdzie wyraźne szczyty dolomitów sięgają nieba kilkudniowe wędrówki prowadzą przez fantastyczne górskie krajobrazy, prowadzą do zaskakujących, długich i spektakularnych tras wspinaczkowych.

Nie całkiem wysoko położona, lecz górzysta Mekka leży około 100 km dalej na południe nad jeziorem Garda. Z Arco pochodzą wszyscy rowerzyści górscy, biegacze, żeglarze. Na brzegu 370 km kwadratowych Lago di Garda można poczuć klimat śródziemnomorski.

Kto chce podziwiać prawdziwe morze, przejeżdża przykładowo przez Neopal promem na wyspy morza Śródziemnego, Sardynie lub Sycylie. Tam znajdują się wówczas bogactwa naturalne do podziwiania. Najwyższy wulkan Europy, Ätna eksploduje od kilku tygodni i uderza ponownie w słupy dymu. Nocą widać rozżarzoną, gorącą lawę spływającą z potężnych gór.

Wszyscy aktywni pozostają chętniej w miastach, gdyż mają możliwość jeżdżenia kanałami gondolierów lub spacerować w Rzymie przez pełne zakamarków ulice kolorowych domów. Przybywszy do słynnej fontanny Trevi, dobrze jest powstrzymać się od trzymania nóg w wodzie, ponieważ może to być kosztowne.

Sportowcy, miłośnicy sztuki, smakosze: "Bella Italia" oferują coś dla każdego.

Autor: 
Jowita Kasiczak
Źródło: 
-------------

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 15 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.